مجموعه پنبه دان شما را به خرید بهترین محصولات پنبه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پنبه محلوج خراسان با قیمت تضمینی

آنچه در این مقاله می خوانید...

پنبه محلوج و پنبه خام چه تفاوتی با هم دارند؟چگونه پنبه محلوج مرغوب را بشناسیم؟پنبه محلوج خراسان و مشخصات آننرخ قیمت پنبه محلوج در بازار آنلایننمایندگی فروش مستقیم بهترین پنبه حلاجی شده در ایران
پنبه محلوج خراسان

پنبه محلوج خراسان با قیمت تضمینی ارائه می گردد، زیرا این استان حجم بالایی از پنبه را تولید می ‌کند و امکان عرضه محصولات باکیفیت بالا و قیمت مناسب تر را فراهم کرده است.
پنبه محلوج چیست؟ آیا با تفاوت پنبه محلوج و پنبه خام با یکدیگر آشنایی دارید؟
آیا در بین تنوع محصولات موجود در بازار، پنبه محلوج مرغوب را می شناسید؟
پنبه محلوج برداشت شده از مزارع خراسان چه مشخصاتی دارد؟
نرخ قیمت پنبه محلوج در بازار آنلاین چگونه محاسبه می گردد؟
پنبه جزء محصولات استراتژیک و مهم است که هر ساله در بخش کشاورزی مورد توجه صاحبان صنایع مختلف قرار می گیرد. شهرهای مختلفی در کشور ما اقدام به کاشت پنبه کرده ‌اند که استان خراسان رضوی از بهترین ها در این حوزه محسوب می ‌شود و پنبه برداشت شده در این استان هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت کاملا مرغوب است.
در صورتی که پاسخ مناسبی برای سوالات ذکر شده در بالا را نمی دانید و قصد خرید پنبه محلوج خراسان با قیمت مناسب را دارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا با بهترین نمایندگی فروش مستقیم پنبه حلاجی شده آشنا شوید.

پنبه محلوج خراسان

پنبه محلوج و پنبه خام چه تفاوتی با هم دارند؟

پنبه یک گیاه طبیعی است که از الیاف نرم و پف دار که درون کپسول هایی خاص به دور پنبه دانه قرار دارد این الیاف را سلولز تشکیل می دهد که به دلیل ویژگی پوشانندگی به طور کامل تخم های گیاه را درون خود نگه می دارد.
گیاه پنبه دانه در ابتدا بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان مانند قاره آمریکا، آفریقا و هند بوده است که بیشترین تنوع پنبه های وحشی در استرالیا و آفریقا قرار داشته اند. اما در حال حاضر این محصول که به آن طلای سفید نیز گفته می شود در مناطق مختلفی به خصوص در کشور ما کشت و برداشت می شود.
پنبه با ترکیب برخی از مواد مهم تشکیل شده است که به غیر از الیاف سلولزی که بر پایه گلوکز هستند الیاف دیگری مانند مقداری وکس، پکتین، رنگدانه یا پیگمنت نیز در آن وجود دارد در صورتی که مولکول های سلولز پنبه تحت عملیات مکانیکی و شیمیایی قرار نگیرند از پلیمرهای خطی تشکیل می شوند، معمولا این مواد در حالت جامد به شکل صفحات مسطح می باشد که به طور منظم به یکدیگر چسبیده اند.
معمولاً در فصل برداشت پنبه پس از جمع آوری آنها از مزارع توسط کارگران به کارخانه‌ های پنبه پاک کنی انتقال پیدا می‌ کند، که در کارخانجات در حال حاضر با استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز نحوه پاکسازی پنبه ها به شکل بهتری صورت می پذیرد.
جداسازی پنبه دانه ها و خاشاک از الیاف سلولزی سبب تولید پنبه محلوج می گردد که این پنبه ابتدایی ترین تولید انواع مختلف پنبه می باشد.
پس از گذراندن مراحل حلاجی و جدا شدن الیاف بلند و کوتاه از یکدیگر پنبه‌ خام به دست می‌ آید که روانه کارخانجات تبدیلی برای تولید محصولات مختلف می شود.
به طور کلی باید گفت که بین الیاف پنبه خام و پنبه محلوج تفاوت های زیادی وجود ندارد و تمامی ویژگی های پنبه خام با توجه به نوع پنبه ‌های محلول مشخص می گردد.
برخی از تفاوت هایی که بین پنبه محلوج و پنبه خام وجود دارد عبارتند از:

 • پنبه محلوج دارای مقداری گرد و غبار و آلودگی های محیطی است اما پنبه خام به طور کامل مورد شستشو قرار می گیرد و هر گونه گرد و غبار آلودگی از الیاف آن پاک می شود.
 • در پنبه های محلوج الیاف کوتاه و بلند پنبه در کنار یکدیگر قرار دارند اما در پنبه های خام الیاف کوتاه از الیاف بلند جدا شده و موارد استفاده آنها با یکدیگر فرق می کند.
 • پنبه های خام درصد جذب آب بالاتری نسبت به پنبه ‌های محلوج دارند و به همین جهت از آنها در مصارف بهداشتی نیز استفاده می‌ شود.

پنبه محلوج خراسان

چگونه پنبه محلوج مرغوب را بشناسیم؟

پنبه ها برعکس الیاف دیگر به صورت تک سلولی هستند که دارای یک سلول بلند می باشد، پنبه در صورت قرارگیری در زیر میکروسکوپ دارای موج زیادی است و شکل مقطع آن با توجه به حد رسیدگی پنبه تغییر می ‌کند و معمولاً لوبیایی شکل می باشد.
چگونه پنبه محلوج مرغوب را بشناسیم؟ این سوال ممکن است برای همه افرادی که به پنبه ها در حجم های عمده نیاز دارند به وجود بیاید که چگونه محصول مرغوب و درجه یک برای راه اندازی کسب و کارهای خود تهیه کنند.
پنبه ها از لحاظ شکل ظاهری و همچنین خصوصیات شیمیایی دارای ویژگی ‌های خاصی هستند که با بررسی خواص فیزیکی آن می توانید به نتیجه مناسبی دست پیدا کنید.
برخی از مشخصات الیاف پنبه محلوج مرغوب به شرح ذیل می باشد:

 1. طول الیاف پنبه: مرغوب بودن الیاف پنبه ارتباط مستقیمی به طول آن دارد، هر چه الیاف بلندتر استحکام و یکنواختی بیشتری دارد، در نتیجه برای ریسندگی و تهیه نخ تاثیر بهتری دارد به طور معمول طول الیاف پنبه 6 سانتی متر و الیاف پنبه کوتاه بین 1 تا 2 سانتی متر است، در صورتی که به طور متوسط طول الیاف پنبه بین 4 تا 6 سانتی متر باشد جزء محصولات مرغوب و باکیفیت قرار می گیرد.
 2. قطر الیاف پنبه: خوب است بدانید که قطر الیاف پنبه هم به طول آن بستگی پیدا می کند در واقع هر چه زمان برداشت پنبه مناسب تر باشد طول الیاف و قطر آن نیز بیشتر می‌ شود.
 3. رنگ الیاف پنبه: الیاف پنبه در بازار به رنگ سفید، کرم روشن، کرم تیره، زرد، قهوه‌ای و در برخی مواقع خاکستری نیز وجود دارد؛ به طور کلی رنگ الیاف پنبه ارتباط مستقیم به شرایط آب و هوایی، حاصلخیزی خاک، نوع بذر و همچنین زمان برداشت محصول پیدا می کند، هر چند الیاف پنبه سفید تر باشد پنبه کیفیت بالاتری دارد.
 4. استحکام الیاف پنبه: به طور کلی الیاف پنبه از استحکام بالایی برخوردار هستند و در صورت مرطوب بودن الیاف بین ۲۰ تا ۳۰ درصد استحکام آن افزایش پیدا می کند.
 5. خاصیت ارتجاعی الیاف پنبه به صورت ارتجاعی نیستند و در در صورتی که تحت نیروی کشش قرار بگیرد به آسانی به شکل اولیه خود بر نمی گردد.

نکته مهم در مورد نگهداری الیاف پنبه این است که این الیاف نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرد، زیرا با قرار گرفتن به مدت طولانی رنگ الیاف آن زرد می شود.

نکته مهم: برای نگهداری الیاف پنبه به مدت طولانی نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند، زیرا نور خورشید می تواند رنگ الیاف پنبه را زرد کرده و استحکام آن را کاهش دهد و در طولانی مدت الیاف پنبه دچار پوسیدگی می شود. همچنین تحمل الیاف پنبه در برابر حرارت تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد است. در صورت طولانی شدن قرارگیری حرارت و همچنین بالا رفتن درجه حرارت تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد امکان تجزیه این محصول وجود دارد.

پنبه محلوج خراسان

پنبه محلوج خراسان و مشخصات آن

از لحاظ شرایط اقلیمی پنبه قابلیت انطباق زیادی با خاک کشور ما داشته و بدون محدودیت در مناطق زیادی قابل کشت و کار است. این گیاه به دلیل این که بدون ریشه عمیق است، به صورت تناوبی قابلیت کشت دارد. یکی از بزرگ ترین مناطق کشت پنبه از لحاظ حجم و همچنین برداشت محصول باکیفیت بالا خراسان می باشد.
در سال های اخیر با تهیه دستگاه های مخصوص غوزه چینی سرعت بالاتر رفته و همچنین کیفیت پنبه های برداشت شده نیز بهتر می ماند و حجم کمتری از خس و خاشاک، آلودگی ‌های محیطی وارد الیاف سفید پنبه می گردد.
پنبه محلوجی که از مزارع بزرگ خراسان برداشت می‌ شود دارای مشخصات و ویژگی های خاصی است که سبب برتر شدن آن در بین سایر محصولات تولیدی در شهرهای دیگر می باشد.
برخی از مشخصات و ویژگی‌ های خاص پنبه محلوج خراسان عبارتند از:

 • طول الیاف پنبه ها بین ۲ تا ۶ سانتی متر است و در دسته پنبه‌ های با طول الیاف بلند قرار دارند.
 • رنگ الیاف این پنبه به صورت کاملاً سفید و براق است و به هیچ عنوان رنگ سفید آن از مواد سفید کننده نیست.
 • الیاف سفید برداشت شده از مزارع خراسان به هیچ عنوان برای پوست بدن ایجاد حساسیت نمی کند.
 • امکان جذب گرما و حرارت را با سرعت بالا دارد.

ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که چرا پنبه خراسان از کیفیت و مرغوبیت بالاتری برخوردار است؟
در پاسخ به این سوال باید گفت برخی از موارد وجود دارد که سبب بالاتر بردن کیفیت این محصول شده است حاصلخیز بودن خاک این مناطق، همچنین کشت ارگانیک پنبه، استفاده نکردن از کودهای شیمیایی سبب شده تا محصولات برداشتی کمترین تاثیرهای بد را بر روی محیط زیست گذاشته و به دلیل ارگانیک بودن به راحتی بتوان از آن در مصارف پزشکی استفاده کرد.
کیفیت بالا و مقاوم بودن پنبه‌ محلوج خراسان سبب شده تا جهت تولید محصولات مهم از این پنبه ها استفاده شود. بیشترین کاربرد پنبه های خراسان برای تولید محصولات مورد استفاده در بخش پزشکی و بهداشتی می باشد.

نرخ قیمت پنبه محلوج در بازار آنلاین

از بزرگترین دغدغه هایی که برای افراد شاغل در حیطه کار با پنبه وجود دارد پیدا کردن قیمت روز این محصول است.
در حال حاضر که بازارهای خرید و فروش مدام در حال نوسان هستند افراد می بایست قبل از اقدام به خرید عمده به طور دقیق قیمت را در بازارها بررسی کرده و سپس دست به ثبت خریدهای خود بزنند.
نرخ قیمت پنبه محلوج خراسان با توجه به شرایط مختلف در بازار تغییر پیدا می‌ کند خوب است که در اینجا برخی از مهمترین دلایل تغییرات قیمتی این محصول را مورد بررسی قرار دهیم:

 1. کیفیت پنبه از لحاظ طول الیاف و رنگ آنها
 2. مناطق برداشت پنبه
 3. حجم سفارش برای تهیه پنبه
 4. مرکز عرضه و فروش پنبه

بازار آنلاین در حال حاضر یکی از روش‌ های مناسب برای خرید و فروش پنبه محلوج محسوب می شود که امکان دسترسی به لیست قیمت را در کمترین زمان ممکن فراهم می سازد.
در بازار آنلاین به دلیل حذف کامل واسطه ها و عرضه مستقیم پنبه محلوج خراسان امکان دسترسی به کیفیت بالا و قیمت مناسب تر به وجود می‌ آید زیرا بسیاری از هزینه‌ های اضافی در این نوع خرید و فروش کاهش پیدا می کند.
در حال حاضر به دلیل پیشرفت هایی که در علم تکنولوژی به وجود آمده و اغلب مراکز عرضه و فروش اقدام به طراحی وب سایت هایی برای راه اندازی کسب و کارهای خود کرده اند.
در بازار آنلاین علاوه بر به دست آوردن قیمت بدون حضور واسطه و در سریعترین زمان ممکن امکان دسترسی به اطلاعات مختلف در مورد پنبه و موارد استفاده از آن و همچنین ویژگی ‌ها و مشخصات آنها نیز قابل دسترسی است.

پنبه محلوج خراسان

نمایندگی فروش مستقیم بهترین پنبه حلاجی شده در ایران

فروش پنبه محلوج خراسان در حال حاضر به دلیل کیفیت بالایی که دارد توسط مراکز مختلف انجام می پذیرد و اغلب تولید کنندگان ترجیح می دهند تا از این پنبه برای محصولات تولیدی خود استفاده کنند.
برای خریداران و مشتریان پنبه محلوج مهم است که این محصول را باکیفیت بالا و قیمت مناسب بخرند، به همین سبب توصیه می شود تا از طریق مراکز معتبر اقدام به خرید نمایند.
این مجموعه نمایندگی فروش مستقیم بهترین پنبه حلاجی شده در ایران می باشد که در حال حاضر با حذف کلیه واسطه ‌ها و تهیه این محصول به شکل مستقیم از کارخانه جات تولید کننده اقدام به عرضه آن کرده است.
این نمایندگی با راه اندازی سایت آنلاین سبب عرضه بهترین محصول در اقصی نقاط کشور شده و مشتریان از هر نقطه می توانند در کمترین زمان ممکن سفارشات خود را ثبت کنند.
از مزایای زیادی که این روش عرضه برای مشتریان به وجود آورده امکان ثبت سفارش و خرید در هر زمان و هر مکان می باشد، که به آسانی ثبت سفارش و تحویل آن در محل موردنظر انجام می شود.
در صورتی که به دنبال بهترین پنبه حلاجی شده در ایران هستید با کارشناسان بخش فروش ما تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره به صورت کاملاً رایگان سفارشات خود را به شکل مستقیم و بدون حضور هیچ واسطه ای ثبت کنید تا تجربه یک خرید لذت بخش را برای همیشه به دست آورید.

محمد دیانتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه پنبه دان شما را به خرید بهترین محصولات پنبه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید